Baschet feminin: CSM Satu Mare- CSM Târgoviște 74-45

Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au câștigat clar și manșa a doua a sferturilor de finală din Cupa României, scor 74-45 cu Târgoviște și s-au calificat la turneul final.
A fost o simplă formalitate pentru echipa noastră după ce în tur sub Turnul Chindiei fetele lui Maikel lopez și-au zdrobit adversarele, scor 82-36.
Târgoviște a condus doar în debutul meciului, 2-0 după care Mandache & co au zburdat pe teren și , indiferent de formula folosită, au dominat jocul.
S-a terminat 74-45 cu Brittany Denson din nou cea mai bună, 23 puncte și 10 recuperări.Amukamara -12, Mandache-8, Huțanu-8, Baltic-6, Tavic, Olah, Uiuiu câte 5 și Lloyd-2 au fost marcatoarele trupei noastre.
De partea cealaltă CSM Târgoviște și-a menajat vedetele , Stoienescu, Coker, Poole și Toma fiind lăsate acasă pentru a fi apte sâmbătă în derby-ul pentru locul trei cu Olimpia Brașov.
Urmează pentru CSM Satu Mare deplasarea de sâmbătă de la U Cluj Napoca iar apoi pe 16 martie jocul de la Arad cu FCC ICIM.
Celelalte trei sferturi se joacă azi, FCC ICIM Arad-Sepsi, Brașov-Târgu Secuiesc și Alexandria-Constanța.