Accident în capătul străzii Botizului. O mașină a ajuns în șanț

Un accident de circulație grav s-a petrecut în jurul ore 14:40 pe strada Botizului, la ieșirea către localitatea Botiz.
O mașină Dacia a ajuns cu totul în șanțul adânc de la marginea drumului, după ce, se pare, a fost acroșată de o altă mașină. Un alt autoturism orientat pe sensul de deplasare către oraș era oprit pe carosabil, avariat în partea din față. La fața locului a ajuns un echipaj SMURD pentru acordarea primului ajutor și un echipaj al poliției rutiere, pentru a face investigația la fața locului.
Traficul în zonă este îngreunat.


