24 de persoane au ajuns la urgențe, în urma accidentelor accidente, în doar 3 zile

Sărbătoarea Nașterii Domnului nu a fost tocmai una de bucucurie pentru 24 de persoane din județul Satu Mare și familiile lor. Acesta este numărul de persoane care au ajuns pe mâna medicilor de la Unitatea de Primiri Urgențe în perioada 24 Decembrie – 27 Decembrie.
Alte 15 persoane au ajuns la urgență după ce au fost agresate. O scădere față de alți ani se observă în dreptul persoanelor care au ajuns la spital în stare avansată de ebrietate, acestea fiind în număr de doar 24. Cinci dintre ei au fost găsiți inconștienți pe stradă.
Tot în perioada menționată anterior au avut loc opt nașteri, din care patru fetițe și patru băieți.


