Juniorii Dorolțului caștigă “Cupa AJF Satu Mare – In memoriam Daniel Prodan” la fotbal

HomeActualitate

Dorolț s-a impus astăzi în fața echipei din Livada cu scorul de 2-4 astfel câștigând Cupa AJF - In memoriam "Daniel Prodan" ediția 2017. Au fost înscr

VIDEO de la accidentul mortal de lângă aeroport. Imagini care vă pot afecta emoțional!
5 sătmăreni cu MEDIA 10 la Evaluarea Națională – nici unul nu e de la școlile de fițe
VIDEO – Momentul în care doi hoţi intră într-un apartament. După 10 secunde, au dat bir cu fugiţii
Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!

Dorolț s-a impus astăzi în fața echipei din Livada cu scorul de 2-4 astfel câștigând Cupa AJF – In memoriam “Daniel Prodan” ediția 2017. Au fost înscrise în competiție 28 de echipe grupate în 7 serii. Astfel cele mei bune echipe de pe locul 1 și locul 2 dar si cele mai bune două formații de pe locul 3 s-au calificat în optimi unde lupta a fost strânsă.

15967236_597469013781040_419058732_oÎn finală, încă din debutul partidei echipa Dorolțului a deschis scorul prin Vincze Levente iar apoi în minutul 9 avantajul a fost majorat de Lakatos Istvan scorul fiind 0-2. Scorul primei reprize a fost decis în ultimele secunde când Vincze David reușește să înscrie. Astfel s-a intrat la pauză cu scorul de 0-3.

Repriza a doua începe cu un gol al aceluiasi Vincze Levente care a primit totuși rapid o replică prin Nagy Denis care reușește primul gol pentru Livada.

În minutul șapte, Egri Nandor înscrie în proprie poarta reducând astfel din avantajul de 3 goluri a celor din Dorolt scorul fiind de 2-4. Tot cu acest scor se încheie și finala.

15966571_597469053781036_534610617_oArbitri care au condus jocurile competiției au fost: Bathory Stefan, Tăbăcaru Sergiu, Pop Emanuel, Costea Dănuț, Neichi Sergiu, Kovacs Szabolcs, Ovidiu Mazilu și Istvan Kovacs.

La finala de la sala Ecaterina Both au mai fost prezenți și vicepreședinții AJF, Zoltan Pataki și Por Constantin, observator Borz Ionel și secretarul general AJF Satu Mare, Bogdan Tincu.