Competițiile Winter Cup Primavera – Satu Mare la fotbal se desfasoara in acest weekend

HomeActualitate

Competițiile Winter Cup Primavera – Satu Mare la fotbal se desfasoara in acest weekend

Fotbalul sătmărean găzduiește în acest weekend două turnee de juniori la grupele de vârstă 2008 și 2009 acestea fiind organizate de Clubul Sportiv Pri

Ultimul km de drum dintre Satu Mare si Maramures, chinul soferilor
Cauți un loc de muncă? Brutăria care încântă gusturile tuturor cu pâinea cu maia, caută colegi
PE 8 MARTIE PETRECERE ALĂTURI DE PERSOANA IUBITĂ LA – RESTAURANT TRANSILVANIA!
Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!

Fotbalul sătmărean găzduiește în acest weekend două turnee de juniori la grupele de vârstă 2008 și 2009 acestea fiind organizate de Clubul Sportiv Primavera. La aceste două cupe participă echipe din Sălaj, Maramureș, Cluj, Carei și Satu Mare. Mai jos aveți programul celor 2 zile de competiție.

SÂMBĂTĂ – 21.01.2017


WINTER CUP-PRIMAVERA

SATU MARE-Editia a 3-a 21.01.2017

Grupa de varsta-2009

 

ECHIPE PARTICIPANTE

          GRUPA A                                                   GRUPA B

PRIMAVERA Satu Mare                                SPORTING Cluj Portocaliu

LUCEAFARUL Cluj                                      VIITORUL Zalau

SPORTING Recea                                         JUNIORUL Satu Mare

ATLETIC Zalau                                             ILCALCIO  Satu Mare                                                                                

         GRUPA C                                                   

CFR Cluj                                       

PLIMOB Sighet                                   

KINDER Carei

SPORTING Cluj Negru

                                 PROGRAM DE DESFASURARE

SAMBATA 21.01.2017

09.30: Il Calcio -Juniorul

09.50: Primavera- Atletic Zalau

10.10: Plimob – Kinder

10.30: Luceafarul- Recea

10.50: Sporting Cluj Portocaliu – Viitorul Zalau

11.10: CFR Cluj – Sporting Cluj Negru

11.30: Luceafarul – Primavera

11.50: Recea – Atletic Zalau

12.10: Sporting Cluj Portocaliu – Juniorul

12.30: Viitorul Zalau – Il Calcio

12.50: Plimob – CFR Cluj

13.10: Kinder – Sporting Cluj Negru

13.30: Luceafarul – Atletic Zalau

13.50: Primavera – Recea

14.10: Sporting Cluj Portocaliu – Il Calcio

14.30: Viitorul Zalau – Juniorul

14:50: Plimob – Sporting Cluj Negru

15:10: CFR Cluj – Kinder

JOCURI DE CLASAMENT

15.30:A4-B4:

15.50:A3-B3:

16.10:A2-B2:

16.30:A1-B1:

16.50: A4-C4:

17.10: A3-C3:

17.30: A2-C2:  

17.50: A1-C1:

18.10:B4-C4:

18.30:B3-C3:

18.50:B2-C2:

19.10:B1-C1:

Ora 19.30-FESTIVITATEA DE PREMIERE

REGULAMENT

-taxa de participare este de 200 lei/echipa

-regulamentul este conform “Ghe. Ene”

-durata jocului-18 min

-intre jocuri nu se va efectua pauza,incalzirea echipelor se va face in spatele portilor,va rugam sa urmariti programul deoarece jocurile se pot disputa mai repede decat ora stabilita in program

-in caz de egalitate de puncte in grupe primul criteriu de departajare e meciul direct,apoi golaverajul,apoi golurile marcate

-reprezentatii echipelor participante vor declara pe proprie raspundere ca jucatorii propriilor echipe sunt apti din punct de vedere medical pentru a participa la activitati sportive

-in cazul contestatiilor legate de varsta copiilor echipele implicate in contestatie vor prezenta acte doveditoare referitoare la anul nasterii(legitimatie,pasaport sau certificat de nastere insotit de carnet de elev)

– echipele clasate pe primele trei locuri vor primi cupe,medalii si diplome,iar celelalte vor primi diplome

-va rugam ca la aceasta competitie sa primeze FAIR-PLAY-ul

-jocurile se disputa la sala de sport a Colegiului Tehnic Traian Vuia,B-dul Closca,Satu Mare.

 

Duminică – 22.01.2017


WINTER CUP-PRIMAVERA

SATU MARE-Editia a 3-a 22.01.2017

Grupa de varsta-2008

ECHIPE PARTICIPANTE

          GRUPA A                                                   GRUPA B

PRIMAVERA Satu Mare  Rosu                         CFR Cluj                                       

JUNIORUL Satu Mare                                      SOMESUL Satu Mare

PLIMOB Sighet                                                 SPORTING Recea                                         

SPORTING Cluj Portocaliu                              ILCALCIO  Satu Mare 

                                                                                                  

         GRUPA C                                                   

ATLETIC Zalau                                   

PRIMAVERA Satu Mare Albastru

SPORTING Cluj Negru

MARA Baia Mare

                                 PROGRAM DE DESFASURARE

DUMINICA 22.01.2017

09.30: Primavera Rosu-Juniorul

09.50: Somesul- Il Calcio

10.10: Primavera Albastru– Mara

10.30: Plimob – Sporting Cluj Portocaliu

10.50: CFR Cluj – Recea

11.10: Atletic Zalau – Sporting Cluj Negru

11.30: Plimob – Primavera Rosu

11.50: Recea – Il Calcio

12.10: Atletic Zalau – Primavera Albastru

12.30: Juniorul -Sporting Cluj Portocaliu

12.50: CFR Cluj- Il Calcio

13.10: Mara – Sporting Cluj Negru

13.30: Sporting Cluj Portocaliu – Primavera Rosu

13.50: Somesul – Recea

14.10: Atletic Zalau -Mara

14.30: Plimob – Juniorul

14:50: CFR Cluj – Somesul

15:10: Primavera Albastru – Sporting Cluj Negru

JOCURI DE CLASAMENT

15.30:A4-B4:

15.50:A3-B3:

16.10:A2-B2:

16.30:A1-B1:

16.50: A4-C4:

17.10: A3-C3:

17.30: A2-C2:  

17.50: A1-C1:

18.10:B4-C4:

18.30:B3-C3:

18.50:B2-C2:

19.10:B1-C1:

Ora 19.30-FESTIVITATEA DE PREMIERE

REGULAMENT

-taxa de participare este de 200 lei/echipa

-regulamentul este conform “Ghe. Ene”

-durata jocului-18 min

-intre jocuri nu se va efectua pauza,incalzirea echipelor se va face in spatele portilor,va rugam sa urmariti programul deoarece jocurile se pot disputa mai repede decat ora stabilita in program

-in caz de egalitate de puncte in grupe primul criteriu de departajare e meciul direct,apoi golaverajul,apoi golurile marcate

-reprezentatii echipelor participante vor declara pe proprie raspundere ca jucatorii propriilor echipe sunt apti din punct de vedere medical pentru a participa la activitati sportive

-in cazul contestatiilor legate de varsta copiilor echipele implicate in contestatie vor prezenta acte doveditoare referitoare la anul nasterii(legitimatie,pasaport sau certificat de nastere insotit de carnet de elev)

– echipele clasate pe primele trei locuri vor primi cupe,medalii si diplome,iar celelalte vor primi diplome

-va rugam ca la aceasta competitie sa primeze FAIR-PLAY-ul

-jocurile se disputa la sala de sport a Colegiului Tehnic Traian Vuia,B-dul Closca,Satu Mare.

 

SPORT PENTRU SANATATE MUNCA PENTRU PERFORMANTA!!!

Ne puteți ajuta cu un share, un like sau să ne trimiteți știri pe WhatsApp!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0