Ai făcut curat în curte? Florisal strânge, începând cu această săptămână, deșeurile vegetale – doar să le scoateți la poartă

Primăria Municipiului Satu Mare / Szatmárnémeti împreună cu operatorul de salubrizare anunță că începând de luni, 18 noiembrie și până la finalul lunii în curs, se vor ridica deșeurile abandonate de pe domeniul public. Colectarea acestora se va realiza exclusiv în zilele în care strada este programată pentru colectarea deşeurilor menajere. Este interzisă amestecarea deşeurilor vegetale cu alte deşeuri, deşeurile vegetale fiind colectate separat.


