Sătmăreanul infectat cu coronavirus a fost declarat vindecat

Sătmăreanul depistat cu coronavirus în data de 15 martie, s-a vindecat, anunță medicii care l-au avut în grija.
Bărbatul originar din Camarzana a intrat în tara în data de 13 martie și a fost condus direct la centrul de carantina de la Taberele Școlare. Acesta a fost cel mai vocal dintre cei carantinati, afirmând ca nu sunt ținuți izolați unii de alții, iar el a dormit 2 nopți în mașină pentru a nu avea prea mult contact cu restul celor din carantina.
Odată cu primirea testului, pozitiv, acesta a fost mutat la Cluj la Spitalul de Boli Infecțioase, unde acesta a UE at tratament iar astăzi a fost declarat vindecat de către medici.


