Pedofil sătmărean reținut de procurori după ce a șantajat un minor
Astăzi, 1 iulie, polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Satu Mare, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Satu Mare, au efectuat 2 percheziții domiciliare, în municipiul Satu Mare, la o persoană bănuită de pornografie infantilă.
Din cercetări a reieșit că, în luna mai a.c., un bărbat, de 50 de ani, ar fi amenințat un minor și ar fi realizat mai multe imagini video, în care minorul ar fi reprodus un comportament sexual explicit.
A fost pus în executare un mandat de aducere, persoana fiind condusă la sediul D.I.I.C.O.T. – B.T. Satu Mare, în vederea audierii și luării măsurilor legale.
În urma perchezițiilor domiciliare, au fost ridicate 5 telefoane mobile, un laptop și 18 cartele SIM.
Acțiunea a beneficiat de sprijinul criminaliștilor Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare și al jandarmilor din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Satu Mare.
SURSA: Poliția Română
ULTIMELE ȘTIRI
Sătmărean dispărut de acasă! L-a văzut cineva în ultimele 2 zile?
Cursuri gratuite de parașutism, la Aeroclubul Satu Mare
Polițiștii nu au putut stabili cine a condus mașina căzută în râu la Vama
Sătmăreni prinși la furat motorină în parcările de camioane în Italia - au fost încătușați pe loc
Primele declarații ale lui Mani Gyenes după Dakar 2025 "Nu-mi vine să cred"
Detaliile intervenției pompierilor la mașină văzută în râu la Vama
Accident grav în comuna Vama - 3 victime și mașina în râu
Percheziții numeroase in județ la persoane acuzate de fals privind identitatea
Primarul din Carei, Monica Kovacs anunță că secțiile de Neonatologie și Maternitate își reiau activi...
Parcul Liniștii (Tosca) a intrat în reabilitare - primele utilaje sunt deja prezente
Restaurant Miorița - centrul evenimentelor din viața ta
Program de funcționare nou la Luna Șes, adaptat cerințelor publicului
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare