Transporta lemne furate si a mințit jandarmii că are cereale. A fost prins cu minciuna si e bun de plată

La sfârșitul acestei săptămâni, o patrulă de jandarmerie, din cadrul Detașamentului 3 Carei – Tășnad, aflată în serviciu în zona localității Unimăt, a identificat un tractor cu remorcă care transporta material lemnos.
La solicitarea adresată conducătorului tractorului de a oferi detalii despre încărcătură acesta a declarat că transportă cereale, dar la verificarea conținutului jandarmii au constatat că remorca este încărcată cu lemne de carpen, pentru care conducătorul tractorului nu a putut a pune la dispoziţie documentele care să ateste natura și provenienţa materialului lemnos.
În acest context, patrula a dispus, confiscarea materialului lemnos și depozitarea acestuia în cadrul Ocolului Silvic Tăşnad.
Totodată, a fost aplicată o sancţiune contravenţională în valoare de 10000 de lei, în temeiul Legii 171 / 2010.

ULTIMELE ȘTIRI
Sătmăreanul Haiduc Mihnea Adrian e fost ales președintele Consiliului National al Elevilor
Un sătmărean de doua ori pe podium la Campionatul Mondial de skanderberg
Județul Satu Mare are unul dintre ultimii meșteri din România care realizează vitralii
Verificări la sânge la punctele de trecere a frontierei din judetul Satu Mare
Sătmărean, 20 de ani, reținut pentru trafic internațional de droguri - le ascundea printre alimente
Delegația sătmăreană a PSD i-a dat votul de încredere lui Sorin Grindeanu pentru a conduce partidul
Kereskenyi Gabor a fost reales președinte al organizației municipale a UDMR
Taximetristii, luați la „puricat” de polițiști și inspectorii RAR
Încă un weekend cu vieți salvate la Spitalul Județean Satu Mare
Sătmărenii fură orice, chiar și ce le trebuie, cum ar fi o trusă dintr-o ambulanță
Percheziții în Satu Mare într-un dosar de înșelăciune - camerele de supraveghere pentru șantiere nu ...
Fără taxă de timbru la divorț pentru victimele violenței în familie. Adrian Cozma "Un act de justiți...
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare

