Intervenție în miez de noapte pentru pompieri la Moftin
În cursul acestei nopți, în jurul orei 23:30, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Someș” al județului Satu Mare a fost alertat să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească, în localitatea Moftinu Mic.
La fața locului s-au deplasat 7 pompieri militari cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, din cadrul Detașamentului de Pompieri Carei.
Ajunse la fața locului, forțele profesioniste au găsit incendiul menifestându-se cu flacără, generalizat la nivelul anexei.
Cauza probabilă de producere a incendiului este efectul termic provenit de la o țigară.
Reacția promptă a pompierilor a salvat casa de locuit situată în imediata vecinătate.
Au ars: 2 covoare, aproximativ 2 mc de lemn de foc, materialele combustibile depozitate în anexă și 2 corni din acoperișul casei.
S-au degradat aproximativ 50 mp din acoperiș și 50 de bucăți de țiglă ceramică.
ULTIMELE ȘTIRI
Una din victimele accidentului de la Vama a decedat
Episcopia Maramureșului și Sătmarului a cheltuit peste 1,3 milioane de euro pe acțiuni sociale
Cum s-a produs accidentul din Sarauad, în care o femeie a fost rănită
Incendiu pornit de la horn la acoperișul unei case din Satu Mare
Sătmărenii sunt încântați de pârtia de la Luna Șes - multi schiori și multe cuvinte de laudă
Accident în județul Satu Mare - patru autoturisme implicate
Prețuri uriașe cu care sătmărenii vând moneda de 100 lei din anii '90
Liberalii îl numesc pe prefectul Tibil "Un român împotriva românilor" după ce ieri nu s-a intonat im...
Accident pe strada Martirilor Deportați - un puști a călcat prea tare pedala de accelerație
După o săptămână, polițiștii au descoperit cine a fost șoferul care a căzut cu mașina în vale - e al...
Opinie! De grija horei, angajații statului au uitat de imn la Mica Unire
Sute de persoane controlate de polițiștii de frontieră, pe rutele spre punctele de trecere a frontie...
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare