Micuța abandonată la Tășnad, pentru un defect la buză, are nevoie de donațiile noastre pentru a incepe tratamentele

Raelyn, micuta abandonată la Tășnad pentru defectul la buză a ajuns un casai Sarei, o femeie cu suflet mare din București, care i-a aflar povestea si i-a gasit loc in casa ei alaturi se ceilalți 7 copii abandonați pe care i-a strans in jurul ei.
Aceasta a avut grija ca micuta sa aiba parte de toate investigatiile medicale inainte de a incepe operațiile plastice, dar vestile nu au fost bune.
S-a descoperit ca fetița nu vede si mai are si doua probleme la inima. Cu toate problemele ei, micuța i-a cucerit pe medici, care o iubesc enorm, dupa cum povestește Mirela Retegan.
Pentru ca ea sa aiba o sansa in viata e nevoie de sprijinul nostru financiar. Putem dona 2 euro prin sms, bani care vor ajunge la operatiile fetei.
“Mai zilele trecute, prima pagina a ziarelor satmarene era tinuta de fetita satmareanca, abandonata la Tasnad si luata acasa de Sarah, prietena lui Mirela Retegan . Cea care mai are luati acasa alti 7 copii abandonati prin spitalele din Romania!
Acum e randul nostru sa-i intoarcem bunatatea si sa-i aratam Sarei ca ne pasa de fetita satmareanca pe care ea a ales sa o salveze! Un sms cu valoarea de 2 euro e o caramida pe care o putem pune la casa Sarei in care sa creasca si micuta noastra!
Craciunul este despre a darui!”, transmite si Marcela Papici

ULTIMELE ȘTIRI
Obicei de Paște - stropitul. Cine îl mai tine?
Atmosfera estivală în prima zi de Paște la Ștrandul Tășnad
Iepurașul i-a vizitat pe copiii internați la Spitalul Județean
Lumina Sfântă a ajuns la Satu Mare și urmează să fie împărțită în toate parohiile
Aglomerația de ieri din supermarketuri s-a mutat la spălătoriile auto
A fost identificat cadavrul găsit într-o pădure din Oaș, aproape de granița cu Ucraina
Parlamentarii UDMR vă transmit "Paste Fericit!"
A strâns bani în străinătate și acum face agricultură la Satu Mare - vinde ouăle produse la automat
Programul de Paște al marilor supermarketuri din oraș
Plutonierul Daniel Tătăran a gătit 80 de porții de mâncare pentru sătmărenii care nu își permit o ma...
Vânzări într-o zi cât în restul săptămânii - mieii au fost la mare căutare în piață la Negrești
Sătmăreanul Dragoș Andrei David a ajuns în Statele Unite la Campionatul Mondial de Robotică
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare