Scene de filme în județ! Un șofer a spart mai multe baraje ale poliției, fiind oprit doar de un impact cu un tir

Scene demne de filmele polițiște s-au petrecut noaptea trecută pe raza județului Satu Mare, acesta fiind punctul de oprire a unei urmăriri de poliție cum rar sunt văzute în România.
Conform colegilor de la www.presasm.ro urmărirea poliției a început în județul Bihor, acolo unde un șofer a refuzat să oprească la semnalele poliției. El și-a continuat drumul, fugind de poliție și chiar spărgând mai multe baraje făcute de poliție pe traseu, în Bihor și în Carei, în încercarea de a-l opri.
Tot cu scopul de a-l face să încete fuga, polițiștii au folosit și arma din dotare, trăgând mai multe focuri, atât în plan vertical, cât și înspre mașină, dar fără succes, mai anunță sursa citată.
Oprirea șoferului s-a dovedit a fi un act de ingeniozitate din partea polițiștilor sătmăreni, care au pus un TIR pe Drumul Careiului, în apropierea intersecției de sub șoseaua de centură. Șoferul fugar nu s-a arătat speriat și a încercat să spargă și acest baraj al poliției, dar mașina lui nu a făcut față impactului cu TIR-ul. Cu toate acestea șoferul, un italian după cum scriu cei de la www.presasm.ro a refuzat să se predea, fiind nevoie ca polițiștii să spargă geamul mașinii pentru a-l imobiliza.

ULTIMELE ȘTIRI
Accident între două motociclete pe strada Barițiu
Femeie căzută într-o fântână, în județul Satu Mare, salvată de pompieri
Sătmărean în vârstă, tâlhărit de alți doi sătmăreni - au intrat peste el în casă, l-au agresat și i-...
Vești bune: analize oncologice complexe la Spitalul Județean Satu Mare
Accident la Ambud - un biciclist a fost acroșat de o mașină
Un nou eveniment inedit în Satu Mare "O halbă de fericire" - organizat de Rotaract Club Satu Mare
Un sătmărean a primit un rinichi după 13 ani de așteptare
A apărut și primul accident pe Podul Transilvania - un șofer a "parcat" în stâlp
Locația perfectă de relaxare, la doar 25 de minute de municipiul Satu Mare
A fost atât de beat că nu a mai văzut pe unde conduce - accident produs de un sătmărean care „a înve...
Femeie reținută 24 de ore după ce a dat o spargere într-o locuință din Satu Mare de unde a furat un ...
Primele tăieri din cheltuielile publice: programul Rabla se suspendă
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare