Fântâna din centru, atracție pentru sătmăreni încă inainte de inaugurarea oficială

Fântâna din centrul municipiului Satu Mare a fost subiect de controverse in ultimele luni. Ba ca e prea modernă, ba ca cea veche era mai practica, mai apoi a fost in centrul atenției dupa ce a cazut autospecială in fântână, dar cu toate acestea fântâna pare sa fie pe gustul sătmărenilor.
Sambata in jurul orei 15:00 mai mulți sătmăreni se bucurau de muzica si jocul apei, ba unii chiar au scos telefoanele pentru a poza si filma totul.


