O sătmăreancă a sunat la 112 că i-a murit soțul în pat. Pe când au ajuns medicii, soțul a „înviat”
Medicii și asistenții de pe Ambulanță sunt cărți de vi de povești trăite pe propria piele în anii de activitate. Una dintre acestea s-a scris astăzi, când o femeie a sunat la 1123 anunțând că soțul ei a murit în casă, pe pat. Doar că pe când au ajuns medicii, soțul femeii a „înviat”
Conform colegilor de la www.presasm.ro femeia a dat alerta prin 112, anunțând că soțul ei a murit ân pat. Ajunși la fața locului, pe strada Ostrovului, cei de pe echipajul de Ambulanță au constatat că de fapt bărbatul nu murise, ci era doar leșinat după ce a consumat o cantitate mare de alcool.
Bărbatul a fost trezit din somn și a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe pentru investigații medicale.


