A murit a treia victimă a exploziei de la Carei

La mai bine de o lună de la explozia care a avut loc la un bloc de locuințe din Carei, a treia victimă rănită în explozie a decedat.
Este vorba de un bărbat de 71 de ani, care locuia în apartamentul unde a avut loc explozia, informează www.opiniedecarei.com
În timpul exploziei, bărbatul a suferit răni grave. A fost internat inițial la Spitalul Județean Satu Mare, după care a fost transportat la Timișoara la un spital de arși. Aici a și decedat.
Este a treia victimă a explozie, după ce alte două persoane, soț și soție, care locuiau în apartamentul de vis-a-vis de cel în care a avut loc explozia, au decedat la inceputul lunii martie.


