Un primar a murit în urma bătăii incasate de la viceprimar

Un primar s-a stins astazi din viata, la spital, dupa ce la începutul săptămânii a fost internat in urma unei batai.
Primarul din comuna brasoveana Jilbert a decedat in urma complicatiilor aparute pe fondul bataii incasate de la viceprimar si un consilier local.
Cei trei au petrecut la început de săptămâna, cu alcool si voie buna la ferma unuia dintre ei, dupa care au continuat distracția acasă la consilierul local.
Se pare ca între ei a intervenit un motiv de cearta, iar viceprimarul si consilierul l-au batut pe primar pana l-au lasat inconștient, acesta fiind dus in stare grava la spital, unde a decedat.
Acum cei doi sunt cercetați pentru lovituri cauzatoare de moarte.


