PSD și-a reîntregit echipa de consilieri județeni după demisia lui Ionuț Oneț

PSD Satu Mare si-a reîntregit echipa din Consiliul Județean, incompletă după demisia lui Ionut Oneț ca urmare a numirii sale într-o funcție politică la București.
Locul sau a fost luat de un consilier cu experiență politica si administrativa.
“Aurel Buzgău a revenit în funcția de consilier județean din partea PSD, ca urmare a demisiei lui Ioan Oneț.
Aurel Buzgău a depus astăzi jurământul în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Județean Satu Mare și va activa în Comisia pentru învățământ, activități social-culturale, culte, sport și tineret și în Comisia de dezvoltare regională, cooperare internă și internațională.”, anunță cei de la PSD Satu Mare


