Un sătmărean a leșinat la volan și a ieșit in decor

Un sătmărean a produs un accident, fără voia lui, pe Drumul Careiului din Satu Mare. Acesta a ajuns cu duba pe care o conducerea pe bordura de despărțire a sensurilor de mers.
Conform colegilor de la www.presasm.ro barbatul a leșinat la volan din cauza căldurii și a afecțiunilor medicale de care suferă.
Barbatul a pierdut controlul autoturismului si a urcat cu mașina oe bordura de despartire a sensurilor de mers, după care si-a revenit brusc si a reușit sa oprească duba. Ceilalți șoferi au sunat la 112 și au solicitat ajutor medical, soferul fiind preluat de o ambulanță.
Foto: www.presasm.ro


