Căutată în Polonia pentru fraudă, prinsă la Petea când încerca să fugă din țară

La data de 15 august s-a prezentat pentru efectuarea formalităților de frontieră, pe sensul de ieșire, o femeie, cetățean român, în vârstă de 32 de ani, domiciliată pe raza județului Sibiu.
Cu ocazia verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră sătmăreni au constatat că pe numele acesteia era emis, la data de 30.03.2022, un mandat european de arestare, de către autoritățile poloneze, pentru săvârșirea infracțiunii contra persoanei (fraudă).
Persoana în cauză a fost predată unui echipaj din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare, în vederea luării măsurilor legale ce se impun.


ULTIMELE ȘTIRI
Un sătmărean și-a riscat libertatea pentru o bicicletă furată dintr-o curte
Hoți de motorină, prinși după ce au golit rezervorul unui utilaj agricol din curtea unui sătmărean
Alertă de elev drogat, într-o școală din județ. Apelul a fost dat la numărul special creat în acest ...
Sistem de colectare a deșeurilor de pe Someș, la Odoreu - construcția lui e avansată
Zeci de tone de cereale arse într-un incendiu noaptea trecuta, la un depozit din județ
Erou de meserie, chiar și în timpul liber. Povestea lui Georgel, jandarmul cu inima de aur
Iubire cu iz penal. Sătmăreancă gravidă la 15 ani, cu un tânăr care e major
Primele cote şi pronosticuri pentru UEFA Champions League 2024
Marginea casei la jocuri de noroc - tot ce trebuie să știi
Săracii oameni bogați. Dale de pe strada Ștefan cel Mare, într-o curte din Titulescu
Sătmărean luat pe sus de mascați, fiind acuzat că a distribuit online materiale pornografice cu mino...
Măcel într-o gospodărie din Satmarel. Câinii vecinilor au sărit gardul și au omorât animalele