Un șofer Transurban i-a prins piciorul între uși unui călător

Incident în această dimineață într-o stație de autobuz din municipiul Satu Mare. Un bătrân a rămas captiv cu un picior în autobuz, fiindu-i prins între uși de șoferul neatent.
Conform jurnaluldesatumare.ro bătrânul s-a decis în ultimul moment sa coboare în stația de pe Bulevardul Octavian Goga, iar șoferul nu l-a mai văzut, a dat comanda de închidere a ușilor, iar un picior bărbatului a rămas prins între uși.
Din fericire acesta nu a fost rănit, alegându-se doar cu o sperietura.
La data de 27 septembrie a.c., în jurul orelor 08.00, polițiștii sătmăreni au fost sesizați despre producerea unui eveniment pe raza municipiului Satu Mare, în care o persoană ar fi fost vătămată.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit faptul că un bărbat de 74 de ani, din Satu Mare, pasager al unui autobuz oprit într-o stație situată pe Bulevardul Octavian Goga, și-ar fi prins unul dintre membrele inferioare în ușa autovehiculului, în momentul în care ar fi dorit să coboare.
Bărbatul de 74 de ani nu a suferit leziuni și a refuzat, totodată, transportarea la Spitalul Județean Satu Mare, pentru efectuarea investigațiilor medicale de specialitate. În cauză, nu s-a impus luarea unor măsuri legale de către polițiști”, transmite IPJ Satu Mare pentru jurnaluldesatumare.ro

ULTIMELE ȘTIRI
Tășnadul își face AquaPark din fonduri europene - turismul în zonă va crește și mai mult
Pizzerie centrală de vânzare - acum puțin timp aveau toată atenția publică datorită unei promoții
Accident în centrul orașului Livada - se circulă cu dificultate
Comercianții sătmăreni se pot înscrie online pentru a avea stand la Zilele Orașului
Asociația Stea reia livrarea de coșuri de legume sănătoase pentru sătmăreni - vezi ce conțin
Incendiu de proporții în Satu Mare - fumul se vede de la kilometri distanță
Un soț agresiv i-a incendiat mașina soției, după ce înainte a bătut-o și a încălcat ordinul de prote...
De beat ce a fost, un sătmărean nu a mai putut ține mașina pe drum și s-a oprit în parapet
Apel pentru ajutorarea unei bătrâne ce trăiește în condiții inumane - s-a sacrificat pentru alții și...
Medima ajunge în Satu Mare: Cea de-a 24-a clinică din rețea aduce imagistica medicală de înaltă perf...
Opinie! Ce încurcă un nebun, 10 oameni normali se chinuie să descurce
Intervenție ISU pe pasarelă, pentru a da jos sticle lăsate de "Spiderman" noaptea trecută
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare