Liberalii critică lipsa de colaborare pe proiectele mari între Primărie și Consiliul Județean

Liberalul Ciprian Costea critica conducerile Primăriei și a Consiliului Județean pentru ca nu colaborează pe proiectele mari, pentru a le face și mai utile pentru sătmăreni.
Acesta dă exemplul celor mai recente proiecte anunțate de instituții, respectiv extinderea parcului industrial de către Primărie și reabilitarea Aeroportului Satu Mare de către Consiliul Judetean
Liberalul considera ca dacă cele doua instituții ar colabora și ar avea viziune, s-ar putea crea în parcul industrial un hub care sa deservească Aeroportul Internațional, astfel încât acesta să fie util pentru transportul de mărfuri.
La acestea s-ar putea adaugă un hub la gară, astfel încât zona sa se transforme într-o zonă de interes economic.

ULTIMELE ȘTIRI
Tânăr condamnat pentru tentativa de omor, prins de polițiștii de la Petea
Tâlhărie ca în filme, în România. Un barbat cu cagula și cuțit a jefuit o benzinărie
O șoferiță prea grăbită a produs un accident la ieșire din Livada către Orașu Nou
Hoț prins de agentul de paza, la un local din județ. L-a imobilizat rapid
S-a promis, dar cine să se țină de promisiune? Camioanele blochează urcarea pe pasarela lângă Vama i...
OPINIE! De ce pare o manevră ieftină tot concursul de la spital și procesul deschis de actualul mana...
Un hoț a murit în timp ce dădea o lovitura. Prietenii lui au fugit
Doi danezi au intrat ilegal în țară, pe lângă bariera, distrugând și o borna
Se înmulțesc jmecherii la Petea. Încă un ucrainean a vrut sa intre cu permis fals în țară
Accident grav, cu victime, la Odoreu. Doi tineri s-au dat cu mașina peste cap
Doi sătmăreni s-au bătut în Baia Mare pentru locul de vânzare al căpșunilor "românești"
Marcela Papici are singurul dosar admis pentru funcția de manager al Spitalului Județean