Bancomat aruncat în aer, noaptea trecută, într-un oraș din România

Un bancomat a fost aruncat în aer în noaptea de joi spre vineri, de persoane care au intenționat să fure banii din acesta. Alerta a fost dată în jurul orei 3, iar politiștii din Constanța s-au deplasat rapid la Medgedia pentru a investiga totul.
„Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că cele sesizate se confirmă, iar bancomatul este distrus ca urmare a unei explozii. Cercetările au fost preluate de polițiști ai Serviciului Investigații Criminale, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat”, au transmis reprezentanții IPJ Constanța.


