Sătmăreanul Attila Bertici pornește într-o nouă aventură – Dincolo de Cercul Polar, cu autorulota

Sătmăreanul Attila Bertici nu poate sta departe de aventură, de adrenalină și de drumuri, astfel că sfârșitul de an nu îl petrece acasă și pe coclauri.
Attila și-a propus o nouă experiență în viața sa, astfel că pleacă într-o expediție dincolo de Cercul Polar, dar de această dată nu cu o mașină obișnuită ci cu o autorulotă. Alături de el îl va avea pe fiul său, Norbi. Pornirea are loc în 21 Decembrie iar cei doi vor petrece în autorulotă următoarele 4 săptămâni.
„Aventura mă cheamă, fie cu Loganul, cu Dusterul, cu Land Cruiser, cu Honda Africa Twin, cu Dokker sau autorulota. Nu contează că, merg la Polul Frigului in Siberia, in Mongolia, Kirgizstan, in Africa la Dakar sau la Cercul Polar la Nordkapp îmi trăiesc visele, îmi trăiesc viața așa cum am visat in copilărie când am avut doar un Pegas de 20 de ani vopsit de trei ori. 

Dacă a-și întreba pe juniorul Attila: dragule așa ai visat?
– Răspunsul ar fi un categoric DA.”, povestește Attila într-o postare pe Facebook.

ULTIMELE ȘTIRI
Deputatul Adrian Cozma demască matapazlâcurile făcute la Spitalul Județean cu noul concurs pentru po...
Peste 10.000 de sătmăreni au primit cardurile de energie pentru plata utilităților
Tânăr condamnat pentru tentativa de omor, prins de polițiștii de la Petea
Tâlhărie ca în filme, în România. Un barbat cu cagula și cuțit a jefuit o benzinărie
O șoferiță prea grăbită a produs un accident la ieșire din Livada către Orașu Nou
Hoț prins de agentul de paza, la un local din județ. L-a imobilizat rapid
S-a promis, dar cine să se țină de promisiune? Camioanele blochează urcarea pe pasarela lângă Vama i...
OPINIE! De ce pare o manevră ieftină tot concursul de la spital și procesul deschis de actualul mana...
Un hoț a murit în timp ce dădea o lovitura. Prietenii lui au fugit
Doi danezi au intrat ilegal în țară, pe lângă bariera, distrugând și o borna
Se înmulțesc jmecherii la Petea. Încă un ucrainean a vrut sa intre cu permis fals în țară
Accident grav, cu victime, la Odoreu. Doi tineri s-au dat cu mașina peste cap