Sătmăreanul multimilionar, ce trăiește în Dubai,a trimis cadouri pentru 800 de sătmăreni

Stelian Baltă este unul dintre cei mai de succes oameni de afaceri cu rădăcini sătmărene, care nu uita niciodată de unde a plecat, deși acum trăiește în Dubai și Singapore.
Cu fiecare ocazie posibila, satmareanul umple casele persoanelor nevoiașe din Satu Mare cu cele necesare, cum s-a întâmplat și de această dată, când 800 de sătmăreni au primit cadouri de Crăciun.
Aceste centre oferă un mediu sigur și încurajator pentru copiii care nu au acces la aceleași oportunități și sprijin ca și cei care locuiesc cu familiile lor. Oferind acestor copii resursele de care au nevoie pentru a reuși, Stelian are speranța că va putea ajuta să aibă un impact pozitiv asupra vieții lor. Pe lângă sprijinirea copiilor, a făcut și donații și a acordat asistență centrelor de asistență socială, care oferă o gamă largă de servicii celor aflați în nevoie, inclusiv hrană, îmbrăcăminte și alte necesități. Aceste centre joacă un rol vital în a ajuta persoanele și familiile care se confruntă cu circumstanțe dificile să se ridice și să-și refacă viața”, spun reprezentanții omului de afaceri
În acest an, cu prilejul sărbătorilor de iarnă, a făcut cadouri și donații la următoarele centre:
21 centre rezidențiale de copii din subordinea Direcției Generale De Asistență Socială Și Protecția Copilului(DGASPC) Satu Mare. Pentru cei peste 300 de copii, Stelian a achiziționat electrocasnice (mașini de spălat rufe, mașini de uscat rufe, aspiratoare, combine frigorifice, frigidere, mașini de tuns iarba, lăzi frigorifice, televizoare, cuptoare cu microunde, hote, cuptoare electrice, mixer de bucatarie, prajitoare de paine, gratare electrice, uscătoare de păr, aragaze, tablete, robot de bucătărie), vesela(tacamuri, cani, farfurii) produse de igienă corporală, îmbrăcăminte (treninguri și tricouri), masini de cusut, porți de handbal cu plasa, alimente și multe alte cadouri.
7 centre de îngrijire și asistență socială și centre de abilitare și reabilitare pentru persoane adulte cu dizabilități. Cadourile din acest an au fost primite cu bucurie de cei peste 400 de batrani: îmbrăcăminte (lenjerie intimă, bluze), pături, perne, aparatură pentru dotarea sălii de kinetoterapie, aparate de aer condiționat, frigidere, produse de igienă corporală, încălțăminte (adidasi, sandale, papuci) mașini de spălat, televizoare, cuptoare cu microunde, masini de tocat carne, vesela(cani, farfurii, boluri), jocuri educative(sah, etc), alimente.
