Femeie atacată de câini, pe dig, în centrul orașului. A avut nevoie de intervenție medicala

O femeie în vârstă a fost atacată astăzi, în jurul orei 10, de câinii vagabonzi, chiar în centrul orașului.
Totul a avut loc pe dig, în dreptul Băncii Țiriac, în plin centru al orașului. Femeia era singura iar câinii au sărit pe ea și au mușcat-o. Bătrână a ajuns pe jos, în încercarea ei de a scăpa de animale.
Pana la interventia martirilor, câinii au fugit. Oamenii au sunat la 112, pentru a solicita intervenția unui echipa de prim ajutor, întrucât femeia prezenta răni.



