Accident în Medies. O persoana a fost implicată

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Someș ” al județului Satu Mare, intervin la un accident rutier petrecut pe DJ 192, la ieșirea din localitatea Medies. La fața locului s-a deplasat o autospecială de stingere cu apă și spumă, o ambulanță TIM încadrate de 10 subofițeri. Din primele informații, în accident a fost implicat un singur autoturism.
La sosirea echipajelor, victima, un bărbat de aproximativ 50 de ani s-a autoevacuat, refuzând totodată transportul la Unitatea de Primiri Urgențe. Cazul a fost preluat de organele de poliție.



