La Tășnad iarna e ca vara! Bazinul e plin de turiști dornici de relaxare

Tășnadul nu a primit “pe ochi frumoși” titlul de Stațiunea Balneo-climaterica de Interes Național. Se poate vedea cât e de atractiv pentru turiști din toată țara chiar și în plină lună ianuarie, când bazinul cu apă termală este neîncăpător.
Cei de la Tășnad reușesc sa transforme ștrandul într-o atracție turistica pentru toate sezoanele, la care oamenii din județele din jur vin cu multa încredere, pentru efectele miraculoase ale apei termale.
Bazinul deschis în această perioadă este plin de turiști, la fel ca într-o zi bună de vară, după cum se poate vedea în pozele surprinse astăzi. Și vorbim de un bazin în aer liber, căci dacă ar mai fi și acoperit, probabil ca Tășnadul ar fi un furnicar de oameni, și mai aglomerat ca în prezent.
Piscina situată lângă ”Pavilionul de Iarnă” este deschisă de Luni până Vineri de la ora 10:00 la 20:00 cu excepția zilei de Miercuri când piscina este închisă, iar Sâmbătă și Duminică este deschisă de la ora 9:00 până la 20:00.
Tarifele practicate sunt: taxa de intrare pentru adulți 30 lei/persoană, iar taxa de intrare pentru copii/elevi/studenți 15 lei/persoană.
Reducere de preț se face de Luni până Vineri după ora 16:00: taxă intrare adulți 20 lei/persoană, taxă intrare copii/elevi/studenți 10 lei/persoană.

ULTIMELE ȘTIRI
Sătmărean dat dispărut de familie - dacă l-a văzut cineva să sune la 112
Cadre noi, angajate din sursa externă, la Penitenciarul Satu Mare
Intervenție inedită - sătmărean rămas blocat în mijlocul Someșului la Podul Galben
Bebeluș în stare gravă preluat de elicopterul SMURD de la Satu Mare și transferat la Cluj
Oșan agresiv potolit de polițiști, după ce a făcut scandal și și-a amenințat soția cu acte de violen...
Polițiștii explică cum s-a petrecut accidentul de ieri de la Rătești - 3 autovehicule implicate, 3 v...
Un mopedist în vârstă de 72 de ani a fost rănit ieri la Satu Mare, după ce tot el a intrat cu mopedu...
Un bărbat se face vinovat de accidentul de luni de pe strada Grigore Ureche - a ignorat semnul „STOP...
Samfest Jazz&Wine: muzică jazz și vinuri excepționale în inima orașului, într-o locație nouă
Accident în Orașul Nou - circulația se desfășoară pe o singura bandă de mers
S-a decis cine va fi premier! Ilie Bolojan va prelua funcția săptămâna aceasta
Combinații continua in Ucraina - doi ucraineni cu permise de conducere false, prinși în județul Satu...
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare