Ancheta după un accident de muncă. Un bărbat a fost rănit grav în timpul programului

La data de 9 ianuarie a.c., în jurul orelor 14.00, polițiștii sătmăreni au fost sesizați
despre faptul că, un bărbat s-ar fi accidentat la locul de muncă, pe raza municipiului Satu Mare.
În urma efectuării de verificări, polițiștii au stabilit faptul că un bărbat, de 49 de ani,
pe fondul unor probleme medicale, s-ar fi dezechilibrat și ar fi căzut, suferind leziuni
în zona capului, în timp ce desfășura activități specifice de muncă în incinta unei societăți.
Bărbatul a fost transportat la Spitalul Județean Satu Mare-Secția UPU, în vederea
acordării de îngrijiri medicale.
În cauză, cercetările se efectuează sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă, nerespectarea măsurilor legale de securitate și sănătate în
muncă și neluarea măsurilor legale de securitate și sănătate în muncă.


