Satmareanul de la Survivor și-a salvat echipa în ultimul moment și a contribuit la victorie

Dan Ursa a fost omul providențial din echipa Războinicilor în cel de-al doilea concurs din cadrul Survivor. Acesta a intrat în cursă de 2 ori, demonstrând ca are tărie și stăpânire de sine în momente cheie.
La prima intrare pe traseu a pierdut în fata sportivului Ionuț Iftimoaie, dar în cea de-a doua intrare pe traseu a demonstrat ca nu e totul despre fizic ci și despre puterea mintii. A rămas calm și a reușit sa aducă un punct providential echipei, când scorul era 9-8 pentru faimoși. Punctul adus de Dan a dus echipa sa la ștafeta, acolo unde au câștigat, astfel că Războinicii au câștigat imunitatea și provizii pentru o nouă zi.




