A condus fără permis, din Sălaj pana în Tășnad, dar la noi i s-a “înfundat”

La data de 10 ianuarie a.c.,în jurul orelor 20.00, polițiștii sătmăreni,aflându-se în
exercitarea atribuțiilor de serviciu pe o stradă din localitatea Tășnad, au efectuat
semnale de oprire unui autoturism, la volanul căruia se afla un tânăr de 24 de ani, domiciliat în județul Sălaj.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că
tânărul are suspendată exercitarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice de către o persoană care are suspendată exercitarea dreptului de a conduce.


