A fost cu capul în nori și a rămas fără telefon. O femeie “l-a făcut” la buzunar

La data de 10 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Poliției municipiului Carei-Biroul de
Investigații Criminale, au fost sesizați de către un bărbat de 49 de ani, din Carei,
despre faptul că, în cursul zilei de 8 ianuarie a.c., o persoană necunoscută i-ar fi sustras un telefon mobil.
În urma verificărilor efectuate și a desfășurării activităților informativ-operative, polițiștii careieni au identificat persoana care ar fi comis fapta, fiind vorba despre o femeie de 48 de ani, domiciliată în aceeași localitate.
Prejudiciul cauzat a fost restituit în totalitate persoanei vătămate.
În cauză, cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii.


