Un sătmărean perseverent. Și-a urmărit fosta iubită 2 ani și chiar și după ce s-a măritat

Nu toate poveștile au happy end, mai ales cele de dragoste, când unul dintre actori rămâne blocat în iubire.
A experimentat ce înseamnă acest lucru un sătmărean, care timp de doi ani de zile după ce s-a despărțit de fosra iubita, a continuat sa o urmărească și sa o hartuiasca. Acum are de răspuns în instanță pentru perseverenta lui.
Episodul culminant s-a petrecut în decembrie 2021, când bărbatul a urmărit-o pe femeie când a ieșit de la munca, pana în scara blocului unde locuiește, cu toate ca avea ordin de protecție împotriva lui. Acesta a ajuns-o din urma în fata ușii apartamentului, unde a îmbrâncit-o. Norocul femeii a fost ca o vecina a auzit gălăgia de pe casa scării și a ieșit sa vadă de se întâmplă, moment în care agresorul a fugit.
Perseverenta bărbatului de a-și recâștigat fosta iubita a fost atât de mare încât i-a trimis mesaje chiar și bărbatului cu care femeia s-a căsătorit.
Acum bărbatul își așteaptă pedeapsa pentru încălcarea ordinului de protecție.


