Motivul incredibil pentru care un sătmărean a solicitat să îl ia ambulanța de acasă. Un asistent se revoltă

Pentru mulți sătmăreni ambulanța pare un mijloc de transport în comun, pe care îl cheamă atunci când trebuie să ajungă la doctor, dar în nici un caz pentru că viața le-ar fi în pericol.
Un asistent medical de la Ambulanță prezintă motivul incredibil pentru care un sătmărean în vârstă de 20 de ani a solicitat interevenția unei ambulanțe pentru a-l transporta la spital: avea dureri dupăc e și-a introdus un pierceng.
Asistentul medical se arată revoltat în postarea lui, afirmând că din cauza unor persoane ca cea în cauză, alte cazuri urgente, ca infarctul, ataculk cerebral, sângerările stomacale nu pot fi deservite în timp util, deoarece cineva cu dureri de la un pierceng a solicitat intervenția ambulanței.



