Sătmăreancă salvata de la moarte, într-un parc din oraș. A căzut secerata la pământ

Intervenție contra cronometru a echipajelor medicale, desfășurată ieri, în Parcul Cubic din Satu Mare.
Conform colegilor de la Www.presasm.ro o femeie în vârstă de 70 de ani a căzut din senin la pământ, după ce a făcut un stop cardio-respirator. Martorii au solicitat intervenția echipajelor de prim ajutor, care au trecut rapid la manevrele de resuscitare.
A fost solicitat și un al doilea echipaj, cu medic, care sa intervină pentru salvarea vieții femeii. După ce aceasta a fost readusa la viata a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale suplimentare.
Foto: Www.presasm.ro


