Accident în Certeze, marți seara. Au spart mașina într-un stâlp și au fugit

Un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale a avut loc marți seara, după lăsarea întunericului, în Certeze, conform colegilor de la Www.presasm.ro
Se pare că un șofer începător a scăpat mașina de sub control și a luat în plin un stâlp de pe marginea drumului, ceea ce i-a făcut mașina praf. Doar ca șoferul nu a rămas la fața locului, pentru a-și asuma fapta, ci a fugit imediat după accident, abandonand mașina.
Legea ii permite șoferului sa declare accidentul în termen de 24 de ore de la producerea lui, astfel că tânărul mai are puțin timp sa se prezinte în fata polițiștilor înainte sa îl caute oamenii legii.
Foto: Www.presasm.ro



