Stațiunea Tășnad e plină de turiști – peste 2000 de persoane se relaxează în apa termală

Stațiunea Tășnad a dat startul sezonului estival, interesul fiind extrem de mare pentru stațiunea sătmăreana.
In acest weekend sunt prezenți la Tășnad peste 2000 de turiști, bazinele fiind pline și la fel și unitățile de cazare, care au un grad de ocupare de aproape 100%
Turistii sunt primiți cu tarifele de anul trecut, respectiv 30 lei de persoana, iar în acest preț au cuprins și un șezlong.
Tasnadului este cea mai reprezentativa stațiune turistica din județ, lucru reconfirmat și de aceasta data.


