Unii pur și simplu refuză să se civilizeze, deși au toate condițiile

Condițiile de trai din mediul rural au crescut considerabil în ultimii ani și nu e peste mâna nimănui să aibă un stil de viata civilizat, asemenea celui pe care îl apreciază în vestul Europei. Dar trebuie sa și vrea…
La Păulești a avut loc încă o dovada că civilizare cu vorba bună nu se poate și ca unii oameni pur și simplu refuză să se alinieze bunului simt.
“Deși se ridică toate deșeurile și resturile menajere, se distribuie gratuit saci colorați, se colectează iarba, crengile, cetățeni (pe care îmi vine greu să îi caracterizez) continuă să arunce deșeuri pe domeniul public, distrug semne de circulație ori indicatoare de străzi. Rog toti cetățenii de bună credință, care observă de astfel de comportamente să ne contacteze, pentru a dispune măsurile sancționatorii ce se impun.”, transmite primarul Bontea Zenoviu


