În Carei s-a ajuns să se fure orice și de peste tot…doi bărbați prinși după ce au păgubit un șantier

Polițiștii din cadrul Poliței Municipiului Carei – Biroul de Investigații Criminale efectuează cercetări față de doi bărbați, de 45, respectiv 38 de ani, ambii din Carei, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
În fapt, bărbații ar fi pătruns, fără drept, în interiorul unui șantier, de unde ar fi sustras mai multe materiale de construcție , cauzând un prejudiciu de 18 000 de lei.
Prejudiciul a fost recuperat în proporție de 50%.
Cercetările continuă sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Carei în dosarul penal întocmit privind comiterea infracțiunii de furt calificat.


ULTIMELE ȘTIRI
Ce faci de Revelion? La Restaurant Miorița se organizează o super petrecere la trecerea dintre ani
Accident de groaza în județul vecin! Șoferul a murit decapitat
Tragedie în județ! O tânără mămică și-a pus capăt zilelor
PNL acuză USR că au lipit afișe în oraș cu "PNL creste taxele", fix noaptea, ca hoții
Femeile social democrate au bucurat 30 de copii, care s-au întalnit cu Moș Nicolae și au primit cado...
Sătmărean bătut în propria casa
Bebeluș în stare gravă preluat de elicopterul SMURD. La Satu Mare nu a putut primi ingrijirile neces...
UNICARM se impune din nou, ca cea mai mare afacere cu capital românesc, din județul Satu Mare
Accident violent luni seara. Mai multe victime în urma unui impact frontal între doua autoturisme
Intervenție salvamont crucială, după ce un tânăr a rămas blocat cu bolidul pe munte, în Oaș
Attila și Norbi Bertici pornesc într-o nouă expediție extremă. Vor fi singurii romani care ajung iar...
Sătmărean „mort de beat” prins la volan. Polițiștii l-au trimis acasă pe jos, să se răcorească