Medicul sătmărean Bogdan Feciche a reușit o nouă operație în premieră pentru Oradea

Medicul urolog, Bogdan Feciche a lăsat județul Satu Mare pentru vecinii din Oradea, de aproximativ un an de zile, iar de atunci punctează reușită după reușită, chiar astăzi realizând a doua premieră pentru Oradea în materie de intervenții urologice.
“În cadrul Clinicii de Urologie a Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor a fost efectuat tratamentul chirurgical al unei paciente in vârsta de 47 de ani, diagnosticată cu feocromocitom suprarenalian bilateral. Intervenția a fost o premieră atât la nivelul spitalului, cât și la nivelul județului Bihor.
Intervenția a fost una de complexitate ridicată, tehnica laparoscopică permițând extirparea ambelor glande suprarenale în cadrul unei singure intervenții.
Intervenția a durat 3 ore și a fost posibilă datorită colaborării interdisciplinare între Secția Clinică Urologie și Secția Clinică ATI. Operația a fost efectuată de o echipă formată din medicii și asistenții medicali din cadrul Secției Clinice Urologie, fiind coordonată de către Dr. Bogdan Feciche – medic primar urologie și șef de secție, iar anestezia a fost condusă de către Dr. Simona Mîrț – medic primar ATI .”, transmite Spitalul Județean de Urgență Oradea.

ULTIMELE ȘTIRI
Programul de Paște al marilor supermarketuri din oraș
Plutonierul Daniel Tătăran a gătit 80 de porții de mâncare pentru sătmărenii care nu își permit o ma...
Vânzări într-o zi cât în restul săptămânii - mieii au fost la mare căutare în piață la Negrești
Sătmăreanul Dragoș Andrei David a ajuns în Statele Unite la Campionatul Mondial de Robotică
Premiul I la Olimpiada Națională de Istorie obținut de un elev de la CN Mihai Eminescu
Marius Munteanu a câștigat la Deva cu un KO de toată frumusețea
Accident între un autoturism și o motocicleta, joi seara, în Satu Mare
Femeie accidentată în timp ce traversa trecerea de pietoni pe bicicletă
Bărbat găsit mort aproape de granita cu Ucraina, în Oaș, de către polițiștii de frontieră
Incendiu la anexa bisericii din Mărtinești - focul ar fi fost pus intenționat
OPINIE! Până și primarii alianței PSD-PNL-UDMR trebuie convinși să îl voteze pe Crin Antonescu
Și dragostea de mamă are o limită - o femeie din județul Satu Mare și-a raportat fiul la poliției pe...
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare