Șoferi puși să își ridice singuri bariera la Acâș, după ce a trecut trenul

Șoferii care au așteptat in coloana trecerea trenului în data de 6 Iunie, la trecerea la nivel cu cale ferata de la Acâș au fost puși și la munca, dacă ai vrut să treacă.
Www.dincolodesport.eu notează că șoferii au fost solicitați de angajatul CFR să pună mâna pe bariera și sa o ridice, dacă vor sa treacă, lucru surprins și de alta călători din mașinile oprite. Se pare ca sistemul de bariere a întâmpinat o defecțiune și acestea nu s-au mai putut ridica, fiind nevoie de ridicarea lor manuala.


