Din disperare, să își găsească fiul, un sătmărean s-a urcat beat, fără permis, la volanul unei mașini radiate. Polițiștii nu l-au iertat

Un sătmărean a călcat în picioare aproape tot ce se putea din codul rutier: a urcat beat la volan, neavând permis iar colac peste pupăză mașina era radiata.
Conform www.presasm.ro bărbatul a fost oprit de Poliție pe drumul județean dintre Tătărăști și Necopoi, oamenii legii sperii du-se văzând câte legi a încălcat omul și ce alcoolemie avea, 1,94 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatul le-a spus polițiștilor că a făcut totul din disperare, după ce fiul sau minor a plecat de acasă de câteva ore și nu mai răspunde la telefon, dar oamenii legii nu au fost indulgenți, în ciuda situației.
Mai înțelegători au fost judecătorii, care l-au pedepsit cu o pedeapsă cu suspendare, de 1 an și 6 luni.

ULTIMELE ȘTIRI
Veste bună pentru mii de sătmăreni: se preda amplasamentul pentru lucrările la DJ193 Satu Mare - Bor...
Accident cu două mașini implicate în municipiul Satu Mare
Oșenii au organizat o nouă Sâmbra a Oilor în Franța, autentică și axată pe tradiții
Incendiu devastator în județul Satu Mare - au rămas fără acoperiș deasupra capului
Social democrații l-au comemorat astăzi pe Mihai Eminescu
Acum 3 săptămâni un cal a murit la concursul de tracțiune, dar azi s-a organizat din nou, la Medieș
Veste bună pentru sătmăreni - un restaurant iubit se redeschide și caută angajați
Gelateria "Ciao Italia" a fost luată cu asalt de la deschidere
Peste 1100 de persoane verificate în ultimele zile în cadrul unor acțiuni integrate ale oamenilor le...
Un șofer beat s-a răsturnat cu microbuzul pe drum, între Sătmărel și Balta Blondă
Accident mortal în Negrești -un motociclist și-a pierdut viața
Final de Bacalaureat și de emoții pentru absolvenții claselor a XII-a
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare