GALERIE FOTO! Un ștrand cu 4 bazine, de peste 2 milioane de euro, se inaugurează mâine la Negrești

Tara Oașului se dezvolta iar acest lucru se vede cu ochiul liber de la un sezon la altul. Dacă investiția în pârtia de ski întârzie, fiind o investiție publica, investitorii privați au apăsat pedala de accelerație.
Un investitor privat din Negrești deschide mâine un ștrand cu 4 bazine pentru oseni și nu numai, care promite sa devina un magnet turistic al zonei.
Este vorba de o investiție de peste 2 milioane de euro, care cuprinde 4 bazine, vestiare și multe zone verzi, precum și zone de servire a mesei și a băuturilor răcoritoare. Ștrandul cuprinde o piscina de dimensiuni olimpice, cu 3 culoare, piscina cu 4 topogane, unul dintre acestea având 95 m, fiind cel mai lung din nord vest precum și încă 2 bazine pentru relaxare.
Toate acestea sunt completate de o parcare de aproximativ 70 arii și o unitate de cazare.
Toate lucrările ce țin de bazine și de topogane a fost făcută de sătmăreni, mai exact de firma Piscine Blue Ocean din Beltiug, o firma despre care se știe puține, dar are multa experienta în acest domeniu, ei fiind cei care realizează și bazinul cu topogane de la Tășnad.

