Furtuna de ieri a “intrat” într-o secție din spital și în vestiare

Furtuna de ieri nu a făcut doar pagube văzute cu ochiul liber, pe străzi, ci și în instituții.
De exemplu, la Spitalul Județean, pe secția de radiologie, pe zona dedicata personalului medical, apa a pătruns în secție, pe lângă ramele de geam vechi. Infirmiera a fost cea care a luat mopul și găleată și a strâns apa de pe secție.
Acceasi situație și în subsol, la vestiare, acolo unde, conform surselor noastre, apa este o obișnuință la fiecare ploaie mai serioasa.
Pe lângă aceste probleme, cei de la Spital s-a confruntat și cu o pana de curent scurta, în timpul furtunii de ieri.


