Transport de lemne confiscat de polițiști la Negrești

La data de 2 octombrie a.c., în jurul orei 15.00, polițiștii din cadrul Poliției Negrești-Oaș au oprit un bărbat de 36 de ani, care ar fi condus o autoutilitară pe o stradă din localitate.
În urma verificărilor efectuate asupra autovehiculului, polițiștii au descoperit cantitatea de 5,38 metri cubi de material lemnos, de esență fag, fără a putea fi prezentate documentele de proveniență aferente transportului.
Cantitatea de material lemnos identificată, în valoare de 1.347 de lei, a fost confiscată și depozitată la Brigada Silvică Huta Certeze.
Bărbatul de 36 de ani a fost sancționat contravențional, conform prevederilor Legii nr.171/2010, valoarea amenzii fiind de 1.000 de lei.


ULTIMELE ȘTIRI
Bărbatul acuzat de violul din barul de pe strada Careiului a fost arestat preventiv 30 de zile
Piata alimentară en-gros, un imens lac . Spatiul e inundat si nu o poți lua la pas
Viol în plină zi, intr-un bar din Satu Mare. Agresorul a sărit direct pe barmană
Premieră medicală pentru județul Satu Mare, în domeniul urologiei, la Negrești. Procedura e minim in...
Carne de pui, contaminată cu Salmonella, găsită în supermarketurile din Satu Mare. Nu o consumați, d...
Nu consumați carne de porc fără examen trichineloscopic - 2 cazuri descoperite în județ săptămâna ac...
Restaurant din Satu Mare amendat de DSVSA pentru modul de intretinere a spațiilor de prelucrare si d...
Peste 200 de camioane stau în coloană la Vama Halmeu
Gospodărie amendată de DSVSA pentru achiziția unui porc fără acte
Crimă îngrozitoare în țară - și-a decapitat prietenul de pahar și i-a aruncat capul într-un wc
Situația de la Vama Halmeu e critică: 720 de minute timp de așteptare, coloana de camioane e până la...
O tradiție de 10 ani - autoritățile din Odoreu au sacrificat un porc pentru copiii de la CTF Berinda...