Cutremur la doar câțiva kilometri de Satu Mare, produs în această dimineață

Specialiștii Institutului Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pământului anunță că au înregistrat în această dimineață un cutremur de suprafață, redus ca intensitate, în zona județelor Satu Mare și Maramureș. Din fericire acesta a fost unul mic, care nu s-a făcut resimțit la nivelul populației și cu atât mai puțin să producă daune.
În ziua de 30 Octombrie 2023, la ora 10:45:29 (ora locală a României), s-a produs în MARAMURES, SATU MARE un cutremur slab cu magnitudinea ml 2.5, la adâncimea de 5.1 km.
Cutremurul s-a produs în apropierea următoarelor oraşe: 18km E de Satu Mare, 36km V de Baia Mare, 60km N de Zalau, 82km S de Mukacheve


ULTIMELE ȘTIRI
Ce faci de Revelion? La Restaurant Miorița se organizează o super petrecere la trecerea dintre ani
Accident de groaza în județul vecin! Șoferul a murit decapitat
Tragedie în județ! O tânără mămică și-a pus capăt zilelor
PNL acuză USR că au lipit afișe în oraș cu "PNL creste taxele", fix noaptea, ca hoții
Femeile social democrate au bucurat 30 de copii, care s-au întalnit cu Moș Nicolae și au primit cado...
Sătmărean bătut în propria casa
Bebeluș în stare gravă preluat de elicopterul SMURD. La Satu Mare nu a putut primi ingrijirile neces...
UNICARM se impune din nou, ca cea mai mare afacere cu capital românesc, din județul Satu Mare
Accident violent luni seara. Mai multe victime în urma unui impact frontal între doua autoturisme
Intervenție salvamont crucială, după ce un tânăr a rămas blocat cu bolidul pe munte, în Oaș
Attila și Norbi Bertici pornesc într-o nouă expediție extremă. Vor fi singurii romani care ajung iar...
Sătmărean „mort de beat” prins la volan. Polițiștii l-au trimis acasă pe jos, să se răcorească