Vestul sălbatic la Satu Mare – arbitru amenințat cu o sabie, pe terenul se fotbal

Mediul rural din judetul Satu Mare, oricât de mult s-ar dezvoltat edilitar, pare a avea încă aspect de evul mediu, dacă am ajuns să scriem aceasta știre despre un arbitru fugărit pe teren cu o macetă
Evenimentul s-a petrecut în Satu Mare, în timpul partidei dintre Someșul Oar și Crasna Moftinu Mic, și a generat consternare în rândul tuturor celor implicați, scriu cei de la sport.ro
Ceea ce trebuia să fie o confruntare amicală între două echipe din ligile inferioare s-a transformat într-o scenă haotică în minutul 81, când arbitrul a dictat un penalty în favoarea celor de la Crasna Moftinu Mic.
Decizia arbitrului a stârnit furia antrenorului echipei Someșul Oar, Găvruș Florin, un fost jucător de liga a treia, care a reacționat violent, atacându-l pe central și strângându-l de gât.
Din acel moment, lucrurile au scăpat de sub control. Într-o scenă șocantă, Pintea Vasile, oficialul de ordine al partidei a intrat pe teren cu o sabie. Arbitrul, înfricoșat, a fugit spre centrul terenului, încercând să scape de agresor.
Sursa foto: capturi video sport.ro

ULTIMELE ȘTIRI
Accident pe Calea Odoreului - circulația e dirijată de poliție
Felicitări Mani Gyenes - sătmăreanul a încheiat un nou Dakar
Doliu la Filarmonica Dinu Lipatti din Satu Mare
Un nou mic cartier, cu case de lux, se finalizează anul acesta - se predau inclusiv cu gazonul și si...
Polițiștii din Tășnad, "îmbătați" de vaporii de acolo emanați de un șofer oprit în trafic
Încă un sătmărean amendat cu suma mai mare decât profitul - a vândut animale fără acte
Două victime în urma unui incediu petrecut în Bercu, noaptea trecută
Mani mai are doar două etape până la finalul Dakar-ului și e aproape de podium
Două protocoale perfuzabile revoluționare pentru imunitate, aduse în premieră la Satu Mare de cabine...
La AutoDelRulate găsești mașini Porsche rulate la prețuri HOT pentru 2026 - ce oferte au aici
Primarul Kereskenyi se declară nemulțumit de cum și-a făcut Florisal treaba la deszăpezire
Sătmăreanul Florin Gardoș a acceptat postul de manager general al unei echipe de fotbal
Stiri Satu Mare stomatologie satu mare

