Autobuzele Transurban nu mai opresc automat în fiecare stație

Știați că autobuzul nu oprește automat în fiecare stație
Pentru a asigura un transport eficient și sigur, oprirea în stații se face la cerere.
Ce înseamnă acest lucru?
Dacă doriți să coborâți, apăsați butonul „Stop” din timp;
Dacă sunteți în stație, apropiați-vă încet de acostament;
Acest sistem este folosit în multe orașe europene pentru:
Respectarea graficului de circulație (evitarea întârzierilor inutile)
Reducerea consumului de combustibil/energie
Fluidizarea traficului
Pentru a evita situațiile neplăcute, vă rugăm să vă exprimați intenția de urcare sau coborâre din timp.


