Și bătrânii încalcă regulile de circulație. Pentru ce s-a ales un bărbat de 67 de ani cu dosar penal

Cu ocazia activităților specifice, polițiștii rutieri negreșteni, au depistat ieri în jurul orei 11.43, pe strada Ion Creangă din Negrești Oaș, un conducător auto de 67 ani, la volanul unui autoturism care avea aplicate numerele de înmatriculare provizorii expirate încă din data de 15.06.2016.
În cauză s-a întocmit dosarul penal pentru comiterea infracţiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat.
Sursa: IPJ Satu Mare


