S-au unit ca să se roage pentru Satu Mare și sătmăreni

În cursul zilei de miercuri, 20 Ianuarie, în sala mare a Casei Meșteșugarilor a fost organizat evenimentul „Rugăciune pentru Satu Mare”, la care au participat toate cultele religioase ca să se roage împreună pentru orașul Satu Mare și pentru sătmăreni.
,,Să ne ajute Dumnezeu să aducem în fiecare an împreună oameni care fac parte din confesiuni diferite, partide diferite, dar sunt uniți de același crez comun, aceeași dorință de a face din comunitatea noastră o lume mai bună! Societate multiculturală în care trăim aici în Satu Mare e cel mai de preț bun pe care îl avem”, a precizat primarul Kereskényi Gábor.


Primarul municipiului Satu Mare dorește ca astfel de evenimente să devină o tradiție pentru acest oraș.


