Dezastru după ce Dorel a fost în acțiune, la Carei. Stâlpi în mijlocul podețului, șanturi blocate

Unde pune mâna un meseriaș se vede, dar la fel de bine se vede și unde pune un „Dorel” mâna. La Carei oamenii de pe strada Uzinei se confruntă cu o problemă care dă bătăi de cap și firmei care reabilitează zona. Stâlpi de curent în mijlocul podețului de intrare în curte sau chiar stâlpi care blochează șanțul.
Conform buletindecarei.ro, oamenii din zonă se plâng că din cauza șanțului blocat de stâlp, la ploile mai serioase curțile li se inundă. Aceeași sursă afirmă că unii oameni din zonă și-au „rezolvat” ca podețele să le fie lățite, în timp ce alții nu au acces în curte din cauza din cauza stâlpilor.



